10 moich ulubionych blogów

przegląd tego, co w internecie i co u mnie

Wspominałam w jednym z wcześniejszych wpisów o aplikacjach, które uwielbiam, a jedną z nich było Feedly. Korzystam z niej zarówno na komputerze, jak i telefonie, do przechowywania i porządkowania wszystkich blogów, które śledzę, a odwiedzam je nieustannie: w tramwaju, pociągu, autobusie, kolejce, przerwie na kawę… Nie tylko są sposobem na przyjemne spędzenie czasu, ale również świetnym źródłem inspiracji: życiowych, fotograficznych, blogowych i wielu innych. Poniżej 10 blogów, polskich oraz zagranicznych, na których kiedy pojawi się nowy wpis, biegnę od razu:

MAMMAMIJA

Jakiej blogowej listy bym nie tworzyła, fotograficzny blog lifestyle’owy Ani i Michała będzie zawsze na jej pierwszym miejscu (nawet jeśli tworzę ją w przypadkowej kolejności). To ich estetyka jest dla mnie najbliższa, zarówno jeśli chodzi o kwestię fotografii, designu, jak i wyglądu. To od nich nauczyłam się robić najlepszą parzoną na zimno kawę i to oni robią najfajniejsze zdjęcia. Kropka.

ZENHABITS

Blog Leo Babauty, męża, ojca szóstki dzieci, minimalisty. Od niego zaczęła się moja przygoda z poszukiwaniem slow w swoim życiu, eliminowaniu niepotrzebnych rzeczy i aktywności w miejsce tego, co naprawdę fajne i ważne. Poza tym – jego posty to w dużej części wypunktowane listy, co dla mnie, miłośniczki wszelkich list, jest dodatkowym plusem. Bije od niego spokój i dobra energia.

THE MINIMALISTS

Pozostając w temacie minimalizmu, kolejny blog o tej tematyce, który prowadzi dwójka przyjaciół: Joshua Fields Millburn oraz Ryan Nicodemus. Ich przygoda z blogowaniem zaczęła się 8 lat temu, kiedy obaj u szczytu kariery porzucili prace w korporacji na rzecz rozwijania swojej pasji – pisania. Co wychodzi im świetnie, czego dowodem są miliony czytelników na całym świecie. Ja uwielbiam ich za dystans do siebie i świetne poczucie humoru.

VOLANTIFICATION

Są blogi, które kiedy dorwałam, przeczytałam od deski do deski i ten jest jednym z nich. Blog zdecydowanie motywujący, dający mocnego kopniaka do działania.

VENILA KOSTIS

No jak ta kobieta pisze! Dla miłośników języka ojczystego to najwspanialsze miejsce w polskim internecie. Pędzę tam zawsze, chociaż niestety ubolewam, że posty nie pojawiają się tak często, jak bym tego chciała. Nie brak tam inspiracji filmowych, książkowych i serialowych, a i moja wycieczka do Wrocławia powstała przy pomocy Magdy (di cafe deli!!!).

GARANCE DORE

Czy ktoś na sali nie zna jeszcze Garance??? Legenda blogowania – nie przyznawaj się, że jej nie znasz, jeśli masz internet. Nie miałam jeszcze okazji czytać jej książki, którą wydała dosyć niedawno, a która, oczywiście, jest na mojej liście książek do szybkiego przeczytania, ale na bloga zaglądam często i wypatruję postów pisanych przez Garance. Połączenie jej francuskiego pochodzenia z życiem w Nowym Jorku jest połączeniem idealnym i naprawdę, jeśli jeszcze jej nie znasz, zajrzyj na bloga i zakochaj się.

MAKE LIFE EASIER

Tego bloga cenię za perfekcjonizm. Piękne zdjęcia, klasyczne stylizacje, inspiracje ikonami stylu jak chociażby Coco Chanel i przepisy, z których nieraz korzystałam. Jest to jeden z najlepiej prowadzonych polskich blogów, wielokrotnie wyróżniany. Na blogu się jednak nie kończy – od niedawna istnieje również marka odzieżowa MLE Collection, a książka „Elementarz stylu” odniosła również niemały sukces.

CAJMEL

Blog modowy Karoliny Ościk. O ile nie jestem fanatyczką modową i jeśli chodzi o ubrania, bliżej mi raczej do uproszczania i minimalizmu, o tyle uwielbiam podziwiać piękne fotografie i stylizacje bez zadęcia.

ALABASTERFOX

Lubię jej bloga za spójność estetyczną. Jest dopracowany w najmniejszym nawet szczególe, jasny i przejrzysty, co dla mnie ma ogromne znaczenie przy wyborze miejsc, w których czytam interesujące treści. Mistrzyni Instagrama o lekkim piórze, które czyta się samo. Jeśli pojawia się jakiś nowy trend – filtr czy aktualizacja aplikacji, możemy być pewni, że za chwilę Adrianna wyjaśni i opisze, o co w tej nowości chodzi.

DESIGN YOUR LIFE

Bloga Aliny Moskwy, architekta wnętrz, odwiedzam najczęściej wtedy, kiedy pojawiają się wpisy o organizacji – w życiu, pracy albo szafie. Uwielbiam tematykę organizacji i czerpię z każdego wpisu, jaki na ten temat pojawi się na mojej drodze.

Mimo posiadania już swoich ulubieńców nieustannie poszukuję nowych inspiracji.  Dlatego jeśli znacie jeszcze jakieś świetne blogi, o których tutaj nie wspomniałam, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

 • Dziękuję Ci ogromnie :)

  • Cała przyjemność po mojej stronie; pozdrawiam! :)

 • Bardzo dziękuję za tak miłe wyróżnienie :)

  • Cała przyjemność czytania Twojego pięknego bloga po mojej stronie! :D

 • Jak lubisz VOLANTIFICATION to polecam jeszcze „Pokolenie IKEA” i „Malvina Pe” też powinny się spodobać :)

  • Dziękuję za komentarz!
   „Pokolenie IKEA” od czasu do czasu czytuję i lubię, natomiast „Malvina Pe” niestety skutecznie odstraszyła mnie wulgaryzmami, chociaż czytałam ją dosyć długo i całkiem lubiłam. Wolę jednak język polski w innej odsłonie. :)

   • Ona już tak nie przeklina w tekstach jak kiedyś. Ale w pełni rozumiem i szanuje Twoje zdanie. Ja ich uwielbiam czytać :)

    • Wiesz, jakoś próbowałam udawać, że nie ma tych przekleństw i uważam, że blog jest całkiem fajny i z pazurem, ale no jakoś nie wiem, nie mogłam. ;) Całe szczęście Volant bardziej stroni od wulgaryzmów mimo charakteru swojego bloga, bo jego chyba nie dałabym rady opuścić! :D