Ania Ulanicka

5 najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2017 roku + aktualizowana lista moich ulubionych tytułów!

Jeśli szukasz książek, które pozwolą Ci się rozwinąć lub spojrzeć na pewne sprawy inaczej – sprawdź, jakie tytuły wyróżniłam spośród tych, które przeczytałam w ostatnim roku. Kolejność przypadkowa.

A jeśli Ty przeczytałeś coś, czego ja w żadnym wypadku nie mogę przegapić, zostaw tytuły w komentarzu – będę bardzo wdzięczna!

„Metoda czarnej skrzynki” Matthew Syed

O tej książce wspominałam już kilka razy w mediach społecznościowych. Jeśli masz problem z radzeniem sobie z porażkami, podchodzisz do nich personalnie i zbytnio bierzesz je do siebie – musisz przeczytać tę książkę.

Ja już od dawna staram się wyciągać wnioski z tego, co idzie nie tak, jak powinno, ale po tej lekturze podchodzę do porażek niemal jak do błogosławieństwa. 10/10!

„Psychologia miłości” Bogdan Wojciszke

Profesora Bogdana Wojciszke poznałam dzięki rozmowom, jakie przeprowadzał z nim Andrzej Tucholski (tu np. Miłość, moralność, ludzie i psychologia – opowiada profesor Bogdan Wojciszke). Bardzo interesują mnie psychologiczne tematy, a jeśli są podane w tak przystępny sposób i opowiedziane lekkim, żartobliwym językiem jak u wyżej wspomnianego autora – wchodzę w to na całego. „Psychologia miłości” to książka o psychologii zakochiwania się, fazach związku i wszystkich biologicznych aspektach, które sprawiają, że mamy (lub nie) motylki w brzuchu.

Zdecydowanie sięgnę po kolejne, chociażby „Psychologię społeczną”.

„Mów jak TED” Carmine Gallo

Teoretycznie jest to książka dedykowana tym, którzy przygotowują się do prezentacji, ale jako że prezentujemy się codziennie (czy to na rozmowie o pracy, spotkaniu, blogu), jej lekturę zdecydowanie polecam każdemu.

Nie znoszę nieciekawie podanej treści, prezentacji, na których umieram z nudów, wpisów, przy których po przeczytaniu dwóch zdań odkurzanie wydaje mi się niesamowicie porywającą opcją. Jeśli masz podobnie – książka zdecydowanie Ci się spodoba (jest tak inspirująca jak Ted Talks!).

„Mądrzej, szybciej, lepiej” Charles Duhigg

Chyba każdy zna popularną książkę wszystkich interesujących się produktywnością „Siłę nawyku” tego samego autora.

Książka o podejmowaniu decyzji oraz o tym, jak widzą świat ludzie sukcesu. Co sprawia, że grupa pracuje wydajniej, co zrobić, żeby nie tracić celu z oczu wykonując codziennie małe kroki oraz jak pracować efektywniej wprowadzając nieduże zmiany. Przedstawione na przykładzie różnych charakterów – od młodych ludzi do potęg takich jak Google lub Pixar.

„Love x Style x Life” Garance Dore

Może nie jest to książka, która odkryła Amerykę, odblokowała klapki w mojej głowie i sprawiła, że zarobki w moim biznesie się podwoiły.

Ale jest to pozycja, dzięki której jakoś spojrzałam na siebie łagodniejszym okiem. Pełna ciepła, zrozumienia i dobroci, jaka płynie ze wszystkich wpisów Garance. Dodatkowo – jest to najładniejsza, najpiękniej złożona książka, jaką miałam okazję czytać. Czegóż zresztą mogłabym się spodziewać po autorce tak ładnego bloga. :)

***

najlepsze książki o biznesie i rozwoju osobistym

Jeśli nie czytaliście którejś z tych książek – bardzo zachęcam! A jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co czytam teraz – zaglądnijcie do nowej zakładki “Najlepsze książki o rozwoju osobistym i biznesie, które polecam!”.

Otrzymuję od Was ogroooooooomne ilości zapytań o tytuły do polecenia, postanowiłam więc je zebrać w jedno miejsce. Od takich, które już jakiś czas temu przeczytałam i polecam po te, które czytam teraz, z moim komentarzem. Pozostawiłam możliwość komentowania, więc mam nadzieję, że będziecie dzielić się również swoimi przemyśleniami oraz tytułami, po które warto sięgnąć. :) 

Category
INSPIRACJE
Share on

You may also like

Previous Post

Najlepsze książki o rozwoju osobistym i biznesie, które polecam!

Next Post

Planowanie strategii #1 - jak zaplanować cele na rok i wybrać z nich te najważniejsze?