Ania Ulanicka

Best of 2019 – 20 najważniejszych zdjęć 2019

Prawdopodobnie przy każdym podsumowaniu roku mam ochotę pisać, że ubiegły rok to już w ogóle było sztos! I nie ma nic w tym złego, przecież o to chodzi, by każdy rok z kolei bił na głowę ten poprzedni, jeśli chodzi o rozwój.

Usłyszałam ostatnio w jednym z podcastów fajne zdanie, że edukacja nie powinna się nigdy kończyć. Nie ma czegoś takiego jak koniec nauki. Nie dojdziemy do momentu, w którym nauczymy się wszystkiego i po przekroczeniu tej magicznej linii będziemy już nieskończenie oświeceni. Z jednej strony jest to fajna motywacja do rozwoju, z drugiej – sygnał, by patrzeć na to, co robimy, z pokorą.

Zawsze można odnaleźć coś, co moglibyśmy w tym, co robimy, poprawić. Ale nie oznacza to, że nie możemy doceniać swoich osiągnięć i się z nich cieszyć. Ja cieszę się bardzo z tego, jak potoczyło się ostatnie dwanaście miesięcy. Porównując tegoroczne zestawienie z wcześniejszym dostrzegam, jak mocno skręciłam w fotografię komercyjną.


Wnioski po 2019:

  • Coraz więcej sesji, jakie robiłam, dotyczyło biznesów, produktów, mody. Takie sesje robiłam w każdym miesiącu i stanowiły znaczącą część, jeśli chodzi o źródło moich przychodów.
  • Zrobiłam kilka sesji prywatnych, rodzinnych, ale było ich zdecydowanie mniej niż tych pierwszych.
  • Sfotografowałam kilkanaście ślubów, które były dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłam kilka lat temu myśląc o fotografowaniu miłosnych historii.
  • Jednym z przełomowych momentów było na pewno zrobienie zdjęć do książki, która ukazała się w empiku. Jeszcze nigdy wcześniej nie miałam okazji całej książki zilustrować swoimi zdjęciami.
  • Czuję już swój styl, zarówno jeśli chodzi o kadry, jak i o kolory i estetykę. Było to okropną moją zmorą, by się z czymś utożsamić i poczuć jako moje. Ciągle miotałam się, jak chciałabym, by wyglądały ostatecznie moje zdjęcia. 
  • Kilka współprac rozwinęło się we współprace stałe, z czego jestem niesamowicie zadowolona. :) 

Jak wybrałam zdjęcia?

Wybranie tych dwudziestu zdjęć było okropnie trudnym zadaniem. Nie kierowałam się żadnym konkretnym kryterium. Opublikowałam zdjęcia, które często przewijały się w moich mediach społecznościowych, z którymi wiązały się fajne wyzwania albo które w jakiś sposób mnie zaskoczyły. Z żalem okroiłam liczbę tych publikowanych, ale ciągle z tyłu głowy miałam myśl, że nawet mi ciężko jest przebrnąć przez tysiące zdjęć na dyskach, a co dopiero Wam.

Miłego oglądania!

Poprzednie zestawienie znajdziecie tutaj: BEST OF 2018 – zdjęcia, dzięki którym zapamiętam 2018 rok.


ZESTAWIENIE BEST OF 2019


Sesja lookbookowa dla marki Leimann (więcej zdjęć tutaj).

Delikatne, czyste i niesamowicie subtelne zdjęcia wizerunkowe Agaty Moszumańskiej. Całość tutaj.

Sesja wizerunkowa do nowego ebooka – Kaya Wege Wróżka.

Zrobiłam też sesję wizerunkową dziewczynom z Agencji Pozytywne Wedding.

Z Niną Czapską zrobiłyśmy zdjęcia wizerunkowe już w grudniu. To zdjęcie uwielbiam zarówno w kolorze, jak i B&W.

Druga w ubiegłym roku sesja butów ślubnych Moniki Kamińskiej.

Sesja kolekcji wiosennej Moniki Kamińskiej i zdjęcie w garniturze, które może lecieć prosto na okładkę Forbesa (całość tutaj).

To zdjęcie Moniki zrobiłyśmy w siedzibie Scabal w Brukseli.

Kolekcja jesienno – zimowa.

Zdjęcie, które tak się nam spodobało, że postanowiłam je wydrukować.

Wiosenna sesja kolekcji dla marki Zack Roman (więcej tutaj). Czy tylko mi to zdjęcie kojarzy się z głównym bohaterem serialu Suits?

Kolekcja jesienno – zimowa marki Zack Roman. W roli modela Conrado Moreno.

Jedno ze zdjęć, które zrobiłam do książki „Żyj z pasją”, którą możecie znaleźć w empiku. Jeśli macie ochotę na więcej, zajrzyjcie do wpisu „Żyj z pasją” – książka, do której zrobiłam zdjęcia!

Sesja do nowego ebooka Asi Banaszewskiej. Więcej tutaj.

Ślub Asi i Wojtka. Ten niesamowicie wzruszający i piękny reportaż możecie obejrzeć w tym wpisie.

Kolejny piękny ślub. Mama przygotowująca się do ślubu z córeczką nie odstępującą jej na krok. Cały reportaż z tego ślubu tutaj.

Marta i Filip na ich czerwcowym ślubie i dziesięciominutowej sesji plenerowej (cały reportaż ślubny). 

Beata i Kosma. Pierwszy ślub, na którym widziałam fińskie kręgle! (Tutaj całość.)

Zdjęcie z sesji z Anią Sudoł. Fotografowałyśmy jej nowy projekt, czyli piękną biżuterię. 

Sesja wizerunkowa, którą zrobiłam Marcinowi. Jak startować z własnym biznesem, to oczywiście z profesjonalnymi zdjęciami!

Zdjęcie z moich pierwszych autorskich warsztatów fotograficznych, które odbyły się w sierpniu. Zajrzyjcie do tego wpisu, jeśli macie ochotę zobaczyć całą relację z warsztatów. :) Spoiler: była moc! Drugi spoiler: planujemy powtórkę!

Dziękuję za piękne współprace.


Czego życzę sobie na 2020 rok? Klientów, którzy ufają mojej intuicji i wizji, komercyjnych kampanii z pomysłem, więcej pracy w studio ze światłem błyskowym i jak najwięcej inspirujących, czystych kadrów.

Category
Biznes, Fotografia

You may also like

Previous Post

Jak zaplanować 2020 rok - wizja, temat przewodni, cele i procesy

Next Post

Jak zbudować markę, nie tylko biznes?