Biznes, lifestyle i przepiękności, czyli Co fajnego w internecie? #6

Ostatnio moje życie kręci się wokół biznesów i zdjęć, przez co i treści, które dzisiaj polecam, są bliskie tej tematyce. Co absolutnie nie oznacza, że trzeba robić swój biznes albo być fotografem, aby z nich skorzystać. Nic bardziej mylnego. Prawdy o kobiecych biznesach można przenieść do codziennego życia, z krytyką zmagamy się na co dzień, a pięknymi fotami można zachwycać się zawsze.

To jak, gotowi? Jedziemy!


LIFESTYLE i BIZNES

9 niewygodnych prawd o kobiecych biznesach (Joanna Glogaza, Style Digger) – i to jest konkretny artykuł! Kobieta nie musi prowadzić różowego biznesu, nie może wstydzić się tego, że zarabia, a już na pewno nie powinna być dumna z tego, że harując od rana do nocy nie zarobi na waciki. Biznes jest biznesem, rządzi się swoimi prawami i należy je ogarnąć, aby osiągnąć sukces.

Podcast Pani Swojego Czasu – Ola, kobieta torpeda, ruszyła z podcastem i grzech go nie polecać. Bardzo się cieszę, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej naprawdę konkretnych, wartościowych treści audio. Proszę słuchać!

Podcast Agnieszki Skupieńskiej „12 błędów popełnianych przez freelancerów” – jako że jestem w sumie trochę na początku budowania swojego biznesu, to wszystkie takie rady chłonę jak gąbka. No i dobrze usłyszeć, że nie tylko ja nie znoszę, kiedy ludzie nie odbierają telefonów. ;)

A jeśli zmagasz się z krytyką/hejtem, to koniecznie posłuchaj podcastu The Minimalists – „Critics”. Jeju, marzy mi się taki humor i dystans do siebie!


ZDJĘCIA, ŚLUBY I PRZEPIĘKNOŚĆ

Papanna | Wrocław – sezon ślubny się właśnie rozpoczął, a to oznacza, że wszystkie inspiracje ślubno – zdjęciowe oglądam miliony razy. Tu Venila Kostis podrzuca nie tylko informacje na temat fantastycznego salonu ślubnego, ale i cudowne zdjęcia. Zobaczcie!

Odkryłam niedawno podcast fotografa ślubnego Jacka Siwko Niezłe Aparaty, który krótko mówiąc – zawiera rozmowy ze znanymi polskimi fotografami, najczęściej ślubnymi. Ogromne mnóstwo fajnej wiedzy. <3

Pieczko Pietras – to oni skradli w ostatnim czasie mojego Instagrama, Facebooka i kawy, które spędziłam na przeglądaniu ich zdjęć. Mam ogromną nadzieję, że będziemy mieli okazję niedługo się poznać. :)


INSTAGRAM

Piękny, śliczny, jasny Instagram @martidamska. Pokochacie!


Co dobrego dla siebie znaleźliście, a co dobrego macie dla mnie? Inspirujmy się! <3


  • Przepiękny ten polecany przez Ciebie Instagram! ♥ Koniecznie do obserwacji, bo choć sama nie umiem jeszcze stworzyć takie jasnego, minimalistycznego miejsca to uwielbiam takie obserwować :D Muszę też nadrobić zaległości i wysłuchać podcastu Pani Swojego Czasu! Nie wiem jakim sposobem, ale umknęła mi ta informacja, a to już duże zaniedbanie ;)

    • Ja mam podobnie. Mimo że stylistycznie moje foty są podobne, to jednak na Instagramie i tak jakiś miszmasz mi z tego wychodzi. Co zrobić. :D

      Ten podcast to w ogóle jest torpeda i petarda w jednym! Uwielbiam podejście Oli do wielu spraw (działać, a nie marudzić na okoliczności), więc odnajduję mnóstwo rzeczy do zapamiętania również w podcastach. A że są fantastyczne podczas podróży wszelkiego rodzaju komunikacją, to już chyba nie trzeba dodawać. :)

  • Też obserwuję @martidamska – niewymuszony minimalizm, który cieszy oko:)

    • „Niewymuszony” to bardzo celne określenie w przypadku tej estetyki! :)