Motywacja #8

cytat inspirujący

„Find out what you like doing best and get someone to pay you for it.” Katherine Whitehorn

Znajdź to, co lubisz robić najbardziej i zdobądź kogoś, kto Tobie za to zapłaci. No więc pasja! Znalazłeś już taką??? Jest na pewno w Twoim życiu coś, przy czym czas mija Tobie w przyśpieszonym tempie. O czym myślisz, kiedy się budzisz. Na co poświęcasz lwią część swojego wolnego czasu. Jeśli jest to coś, co robisz codziennie i co jest Twoim sposobem na życie – wow! Jesteś szczęściarzem!

Długo myślałam, że zdjęcia są tylko moją pasją i (tylko) tym już pozostaną. Kiedyś, kiedy byłam jeszcze mała ;) nie sądziłam, że za coś tak fajnego można dostawać pieniądze, haha! Po prostu nie umiałam sobie wyobrazić, że praca może być czymś tak pasjonującym, zajmującym i przyjemnym. To tak, jakby zarabiać w życiu na jedzeniu ciastek, haha! Brzmi świetnie! W każdym razie, mimo tego że moja praca ze zdjęciami to przeważnie praca po godzinach, to nie żałuję ani jednej zarwanej nocy. Wręcz przeciwnie – mimo tego, że padam wtedy na twarz ze zmęczenia, to nie potrafię oderwać się od komputera.

Na pewno jest coś w Twoim życiu, od czego nie musisz odpoczywać. Co możesz robić nawet wieczorami i w weekendy, a myśl o robieniu tego przez nawet kilkanaście godzin dziennie kompletnie Ciebie nie przeraża.

Rób to nadal.

Jeśli nie masz jeszcze możliwości się z tego utrzymać, rób to po godzinach. Godzinę, dwie, trzy dziennie… Na pewno znajdziesz trochę czasu. Po roku to już 365 godzin doświadczenia! Studiujesz? Tym lepiej! Wykorzystaj swój wolny czas po uczelni na to, aby rozwijać swoją markę i budować jej fundamenty.

Jeśli jednak jeszcze nie wiesz, czym jest ta rzecz, nie przestawaj szukać. Bo tak, jak powiedział Steve Jobs: „And the only way to do great work is to love what you do. If you haven’t found it yet, keep looking. Don’t settle.” jedynym sposobem na zrobienie czegoś wspaniale, jest kochanie tego, co się robi. Wtedy możemy oddać temu serce, duszę, jedzenie i sen!

Wspaniałego tygodnia!