Ania Ulanicka

Najważniejszą relacją, jaką tworzysz jest ta, którą tworzysz ze sobą.


„The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself.”


Kiedy ostatnio poszłaś na randkę z samą sobą?

Kiedy po raz ostatni zabrałaś siebie na kawę? Albo do kina? Albo zjadłaś wypasioną kolację, którą ze staraniem sobie przygotowałaś, słuchając muzyki i pijąc wino? Albo kiedy zrobiłaś sobie długaśną kąpiel?

Kiedy ostatnio zorganizowałaś sobie super weekend, tylko dlatego, że jesteś fajna?

Ile razy powiedziałaś sobie: kurde, ale ze mnie super dziewczyna! Ale mam zgrabne nogi! Fajne usta! Piękne włosy! Kiedy ostatnio zasypałaś siebie komplementami?

Ile razy tupnęłaś nogą, kiedy coś Ci się nie spodobało? Zakończyłaś spotkanie, które kompletnie Ci nie odpowiadało? Odesłałaś z kwitkiem osobę, która Ciebie rani? Ile razy powiedziałaś, że nie godzisz się na sytuację, która zaistniała, a która wywołuje w Tobie nic więcej, jak mnóstwo cierpienia?

Kiedy ostatnio zrobiłaś coś, o czym marzyłaś od dawna? Kiedy odważyłaś się zrobić coś po raz pierwszy? Kiedy ostatnio poszłaś sama w miejsce, na które od dawna miałaś ochotę, a żaden z Twoich najbliższych nie był nim zainteresowany?

Mam nadzieję, że na większość z tych pytań odpowiedziałaś co najmniej: „A wiem, tydzień temu!”. :)


Być z kimś.

Luty lubi kręcić się wokół zakochanych, czerwonych serduszek, fantastycznych randek i coraz bardziej wymyślnych sposobów na to, jak spędzić ten czas we dwoje. Roi się również od stwierdzeń, że „my to walentynki mamy codziennie i nie potrzebujemy takiego dnia w roku”, ale ja tam uważam, że fajnie jest mieć taki dzień przypominajkę, kiedy rzucimy wszystko, poświęcimy sobie nawzajem sporo czasu i zwyczajnie będziemy cieszyć się swoją obecnością, na co w zapracowanym tygodniu nie zawsze musimy mieć czas. Bez zbędnej (lub nie) kiczowatej otoczki.

Jednak jestem również do szpiku kości przekonana, że nie da się stworzyć jakiejkolwiek dobrej relacji z drugą osobą, nie mając dobrej relacji z najważniejszą osobą na świecie.


Być ze sobą.

Nie jestem specem od znajomości, przyjaźni, ani tym bardziej relacji damsko – męskich. Sądzę jednak, że zbyt szybko zapominamy o sobie, próbując zadowolić innych. Zapominamy o swoich potrzebach, swoich pragnieniach, marzeniach i celach. Zapominamy o tym, że nie tylko innych, ale i siebie – trzeba poznać. Zapominamy o tym, że trzeba tupnąć nogą, kiedy coś idzie nie tak, jak trzeba. I nie mówię w żadnym wypadku o niezdrowym egoizmie i aroganckiej postawie, bo uważam, że wspaniała relacja jest czymś, co dodaje skrzydeł i pozwala góry przenosić.

Ale żeby taką stworzyć, trzeba najpierw nauczyć się siebie. 

Wiem też, że dopiero kiedy mamy dużo miłości, dobroci i ciepła dla samych siebie, jesteśmy w stanie przekazać te uczucia dalej. Jeśli szanujemy samych siebie, będziemy szanować osoby wokoło. Jeśli sami jesteśmy ambitni, będziemy motywować innych. Jeśli nie umiemy żyć ze sobą, nie będziemy potrafili żyć z otaczającymi nas ludźmi.


Dlatego zadbaj dzisiaj o siebie.

Przeczytaj dobrą książkę. Zapisz swoje życiowe cele. Wypisz 20 rzeczy, które w sobie uwielbiasz i sobie o nich przypominaj. Stwórz swoje zasady, których absolutnie nie pozwolisz złamać. Poświęć czas na to, by poznać siebie i dowiedzieć, co naprawdę daje Ci szczęście w życiu. Dbaj o to, aby czas spędzony ze sobą był spędzony naprawdę pięknie. Czekaj na niego z taką samą ekscytacją, z jaką czekasz na spotkania z innymi.

Dlaczego niby masz się nie bawić dobrze w swoim własnym towarzystwie? Pomyśl o tym, jak wyglądałby Twój wymarzony weekend, dzień czy wieczór i natychmiast go zaplanuj. Zorganizuj randkę ze sobą i stwórz z tego cotygodniowy rytuał! Poświęć czas dla siebie i zrób to tak dobrze, jak tylko potrafisz.


Jesteś wspaniałym człowiekiem!

I Twoim obowiązkiem jest dbać o siebie i się rozpieszczać. Jeśli nie zadbasz o swoje szczęście, nie będziesz w stanie dać go innym. Więc walcz i dbaj o swoją radość! :) Daj znać w komentarzu, co w najbliższym czasie (najlepiej już dzisiaj!) zrobisz dla siebie. Mam nadzieję, że będzie to naprawdę dużo fajnych rzeczy!

I pamiętaj, że najbardziej ekscytującą, wymagającą i znaczącą relacją ze wszystkich jest ta, którą tworzysz ze sobą.  

The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself.

Category
Lifestyle

You may also like

Previous Post

Oliwia | fotografia

Next Post

Być kobietą to