Ania Ulanicka

O mnie

Jeśli miałabym wybrać jedno słowo, które za żadne skarby nie powinno opisywać naszego życia, byłaby to NUDA.

Więc jeśli:

  • jesteś znudzony życiem,
  • chodzisz codziennie do pracy, której nie znosisz, ale koniec końców Tobie całkiem tam dobrze,
 • dzień zaczynasz od stwierdzenia „Matko jak dziś zimno!”/„Matko jak dziś gorąco!”,

to z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to miejsce dla Ciebie.

Jeśli natomiast czujesz, że chcesz zrobić coś fajnego ze swoim życiem (i nie jest to tylko znalezienie kolejnego fajnego serialu), czytaj dalej.

Więc może:

  • poszukujesz (lub już znalazłeś!) tego czegoś w swojej pracy, co będzie dawało Ci satysfakcję i zapewniało błysk w oku,
  • poszukujesz pomysłów na to, jak się rozwijać, fajniej pracować & być lepszym człowiekiem,
 • satysfakcjonuje Ciebie tylko jakość, nie jakoś,

zostań. Polubimy się!

Nie jest ważne, czy pracujesz, studiujesz, prowadzisz własny biznes, masz dziesięć lat doświadczenia zawodowego, czy zaczynasz upragniony kierunek studiów.

Ważne jest, czy szukasz w życiu satysfakcji, czy nie zadowalasz się byle czym i czy chcesz działać z przytupem i fajerwerkiem!


Dla kogo jest ten blog?

Mój blog jest dla tych, którzy wolą jakość, niż jakoś. Dla tych, którzy od pojedynczego przebłysku hurra – optymizmu wolą stały błysk w oku i iskrę do działania. Dla tych, którzy od przykrego obowiązku wolą entuzjazm i pasję. I w końcu dla tych, którzy jak coś robią, to na sto procent!

Uwierz mi, były momenty, kiedy byłam totalnie niezadowolona ze swojego życia i znudzona codziennością. Codziennie postanowiłam jednak zmieniać coś na lepsze i wykonywać setki malutkich kroczków, by było fajniej!

Mam kilka przekonań:

  • Wierzę w to, że chęć zmiany czegoś na lepsze jest jednym z najważniejszych kroków. Jeśli nie będziesz zadowalać się czymś, co kompletnie Ciebie nie satysfakcjonuje – jesteś na dobrej drodze.
  • Wierzę w to, że determinacja, systematyczność i konsekwencja są ważniejsze, niż krótkie przebłyski talentu. W ten sposób codziennie buduję swój biznes i mam zamiar Tobie w tym pomóc!
  • Wierzę w to, że nasza unikalność jest jednym z fajniejszych prezentów, jakie dostaliśmy od życia i naszym obowiązkiem jest wykorzystać te oryginalne cechy do tego, by żyło się nam jak najfajniej. Do tego trzeba odwagi, ale hej! Razem sobie poradzimy!
 • I na koniec – wierzę w to, że dobra kawa i croissant potrafi rozwiązać każdy problem.

Hakuna ma’coffee!


O mnie

Cześć! Nazywam się Ania Ulanicka. Fotografuję, bloguję, inspiruję. Mam fioła na punkcie robienia tego, co daje mi radość i satysfakcję i pokazywania innym, że tylko robienie czegoś z ekscytacją i pasją ma sens!

Jak do tego doszłam?

Skończyłam studia na Wydziale Architektury, później przeprowadziłam się do Warszawy, gdzie przez prawie dwa lata pracowałam w zawodzie. Mimo że całkiem lubiłam swoją pracę, każdego dnia czułam, że powinnam być w innym miejscu, niż jestem. Nie sądziłam, że wykonując ten zawód będę potrafiła się spełniać i dużo osiągać. To „całkiem” było dla mnie trochę za mało.

Założyłam więc bloga, aby mieć miejsce, w którym będę mogła publikować swoje zdjęcia i pisać o tym, jak organizuję sobie życie i pracę. A w końcu – jak udaje mi się budować własny biznes, kiedy postanowiłam zamknąć rozdział związany z architekturą. W pewnym momencie postanowiłam, że chcę stworzyć swój własny biznes. Byłam trochę zielona, trochę wystraszona, ale z determinacją, by robić w życiu coś, co ma dla mnie ogromny sens, jest dla mnie ogromnie ważne i jestem w stanie poświęcać temu ogromną część każdego dnia. 

Chciałam robić zdjęcia, opowiadać o swojej pracy na blogu i inspirować ludzi do tego, by poszukiwali zajęć, które będą dawały im satysfakcję.

Od pierwszego dnia na swoim zrobiłam kilkaset gigabajtów zdjęć: ślubnych, eventowych, portretów, sesji na blogi, media społecznościowe, zdjęć do książek.

Opublikowałam kilkadziesiąt wpisów na blogu i zostałam wyróżniona w rankingu Jasona Hunta jako wschodząca gwiazda polskiej blogosfery po niemalże 1,5 roku prowadzenia własnego bloga.

Wymieniłam setki maili w poszukiwaniu ciekawych współprac i poznałam fantastycznych ludzi, z którymi realizuję niesamowicie interesujące projekty!

Nauczyłam się prosić o pomoc, realizować wspólne projekty, uparcie stawiać na swoim i codziennie z uporem maniaka dążyć do swojego celu. Czy kiedyś go osiągnę? Nie wiem, ale droga do niego jest niesamowicie fascynująca.

Więcej!

Kocham kawę, książki, masło orzechowe i waniliowe świece. Lubię gotować i staram się jeść zdrowo, trenuję na siłowni i uwielbiam przysiady ze sztangą, dopóki nie mam po nich zakwasów. W ostatnim roku zrobiłam kilka szalonych fajnych rzeczy, np. założyłam własny biznes, wyjechałam spontanicznie do Tajlandii, zaczęłam dźwigać ciężary, skoczyłam do głębokiej wody, której mocno się boję, spałam w dżungli, pojechałam na warsztaty foto i co najszaleńsze – zaczynam biegać. WE’LL SEE.


Czego Ci życzę?

Chciałabym, abyś przestał poddawać się strachowi i niepewności. Ja się bałam ogromnie, ale każda fajna rzecz, jaką zrobiłam przychodziła wtedy, kiedy nie czułam się komfortowo. Każdego dnia robiłam mały, niewygodny krok, który pomógł mi realizować swój cel. Utrzymywanie się z czegoś, co uwielbiam robić.

Życzę Ci, abyś każdą porażkę przekuwał w lekcję. Abyś każdą traktował jako możliwość, że

możesz zrobić coś na nowo. I żebyś na każdą nową szansę miał tylko jedną odpowiedź.

WHY THE HELL NOT.


ANIAULANICKA.pl | Blog dla tych, którzy wolą jakość. Nie jakoś.

FB: ANIAULANICKA.pl | IG: @aniaulanicka | ⇒ hello [at] aniaulanicka.pl


Moje portfolio: 
STUDIOULANICKA.COM

Share on