Jak Cię widzą, tak Cię piszą – dlaczego warto zrobić sesję wizerunkową?

Prowadzisz własną firmę. Rozkręcasz markę. Rysujesz. Projektujesz. Uczysz. Prowadzisz bloga. Działasz w sieci. Cokolwiek robisz, czemukolwiek się poświęcasz - jesteś swoją własną wizytówką.  

Żyjemy w czasach kultury obrazkowej, kiedy zdjęcia nabierają znaczenia jak nigdy wcześniej. Tym bardziej wtedy, kiedy tworzymy swoje projekty i pokazujemy, czym się zajmujemy. 

W ostatnim czasie wykonałam naprawdę dużo sesji wizerunkowych (które sukcesywnie będą pojawiały się na blogu, o czym piszę niżej), co skłoniło mnie do tego, aby trochę dokładniej przedstawić tutaj sens wykonywania takich zdjęć. Coraz więcej osób prezentuje w sieci swoje profesjonalnie wykonane zdjęcia, co uważam za fantastyczny krok - dzięki temu możemy świetnie przedstawić nie tylko siebie, ale i ideę, emocje i przekaz, jaki stoi za tym, co robimy.

Dlaczego więc warto wykonać profesjonalną sesję wizerunkową?

profesjonalna sesja wizerunkowa

⭐ 1. POKAZUJESZ, ŻE PROFESJONALNIE PODCHODZISZ DO TEGO, CO ROBISZ

Mimo że na początku tworzenia czegokolwiek naszą głowę zaprząta tysiąc pięćset innych rzeczy, to warto zadbać o to, aby strona internetowa lub profile w mediach społecznościowych miały estetyczną oprawę graficzną. To jasne, że w miarę rozwoju projektu (biznesu) będziemy nieustannie je poprawiać, ale nierzadko mamy tylko chwilę, aby estetyką swojego miejsca przyciągnąć uwagę je odwiedzających. 

Jeśli przedstawisz siebie w miejscu pracy na profesjonalnych zdjęciach wizerunkowych, wysyłasz przekaz, że dopinasz sprawy na ostatni guzik, a rzetelne i profesjonalne podejście nie są Ci obce.

Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jest profesjonalistą, każdy element jego projektu również taki będzie. To tak jak z ładną stroną internetową - szybciej ufamy blogowi lub sklepowi internetowemu, który prezentuje się pięknie, prawda? :) My jako twórcy też powinniśmy prezentować się jak gwiazdy!

jak wykonać zdjęcia biznesowe

⭐ 2. MOŻESZ LEPIEJ PRZEDSTAWIĆ TO, CZYM SIĘ ZAJMUJESZ

Jeśli tańczysz - pokaż się w tańcu! Jeśli fotografujesz - oczywiście z aparatem. A jeśli projektujesz strony internetowe - z komputerem i fajnym blogiem w tle. 

Nie bój się na zdjęciach pokazywać tego, co robisz, co Ciebie pasjonuje i jaka naprawdę jesteś. Ludzie uwielbiają widzieć, jak inni pracują i przedstawienie siebie w pracy na zdjęciach wizerunkowych jest fantastycznym pomysłem!

⭐ 3. MASZ SZANSĘ POKAZAĆ SIĘ JAKO OTWARTA, POZYTYWNA OSOBA!

A do takich, jak wiadomo, lgną inne otwarte i pozytywne osoby. Delikatny uśmiech, przyjazna postawa, smukła sylwetka - to wszystko składa się na pozytywny odbiór Ciebie na zdjęciach, w czym jak najbardziej pomoże i doradzi Ci fotograf. 

Na sesjach pracuję nad tym, aby wyczuć osoby, które fotografuję i zauważyć, w jakich pozach czują się najbardziej naturalnie i swobodnie. Nic na siłę. Od razu widać, kiedy osoba jest w swoim żywiole, a ja wtedy łapię ten błysk w oku pełen pasji!

 

profesjonalne zdjęcia na bloga

⭐ 4. WYRÓŻNISZ SIĘ!

Wszyscy jesteśmy dzisiaj w internecie, wszyscy wrzucamy zdjęcia. A zatem zrób krok dalej - wyróżnij sięZnajdź fajnego fotografa, który pomoże Ci rozluźnić się na sesji, sprawi, że poczujesz się swobodnie i razem stworzycie coś, co będzie Twoje, a dzięki temu oryginalne! 

Ja przez długi czas posługiwałam się najzwyczajniejszymi selfie albo zdjęciami ze statywu, co było fajne i jak najbardziej w porządku, ale wymagało ode mnie mnóstwo nagimnastykowania się i wielu prób. Dopiero kiedy zaczęłam współpracować ze swoim wspaniałym fotografem (Ewelina, cieszę się, że niedługo wracasz ❤️), spotkałam się z najbardziej pozytywnym odbiorem swoich zdjęć przez Was. 

Bardzo się cieszę, że mam osobę, która zwróci mi uwagę na to, kiedy wyglądam lepiej, ma oko do zdjęć i uchwyci najbardziej korzystne momenty. Mówię Wam - WARTO! :)

zdjęcia wizerunkowe fotograf

⭐ 5. ZDJĘCIA U MNIE = REKLAMA NA BLOGU

Miliooooony razy wspominałam już o tym, jak KOCHAM robić zdjęcia i spotykać się z ludźmi, którzy tak jak ja, są podekscytowani tym, co robią i ciągle im tej pracy mało. Nierzadko sesje wizerunkowe w kawiarni nie kończą się na zdjęciach, ale na rozmowie po sesji przy kawie. Kiedy się nagadamy i wymienimy doświadczeniami, opowiemy o swoich projektach, uznajemy sesję za zakończoną.

To mnie niesamowicie napędza do działania, a co za tym idzie - mam ochotę puszczać tę inspirację dalej w świat. 

Dlatego - jeśli wykonacie sesję wizerunkową u mnie, macie moją gwarancję, że jeśli tylko się na to zgodzicie, jeden artykuł będzie o Was.  Pochwalę się zdjęciami (co i tak bym zrobiła), ale dodatkowo napiszę o tym, co robicie, co Was napędza do działania i opiszę Wasze miejsca w sieci. 

Kilka tego typu wpisów możecie zobaczyć poniżej:

⭐ Ola Kotowska | Kotowska Studio
⭐ Aneta Wira - Ostaszyk | Simple Dancer's Life
⭐ Jola Piasta | Make Life Tasty


Mam nadzieję, że do zobaczenia na zdjęciach!

 • Taka sesja wizerunkowa to rzeczywiście krok ku temu, by ta cała nasza działalność wyglądała bardziej profesjonalnie. Masz rację, że żyjemy w czasach, w których dużą uwagę przywiązuje się do prezentacji i wizerunku. Dlatego warto się nad taką sesją zastanowić. :)

  • Nie tylko zastanowić, ale i zrobić! :) Bardzo zachęcam.

 • Hmmm…. Aniu, a co myślisz o sesji dla osoby podróżującej? Robię zdjęcia podróżnicze, więc zastanawiam się czy lepiej zostać przy własnych zdjęciach, gdzie widać, że jestem w kraju X czy może udałoby się na sesji jakoś to oddać?:)

  • Fajne pytanie. Wiesz co, myślę, że w zdjęciach, w których pokazujesz siebie w różnych miejscach świata nie ma nic złego. Jednak mam wrażenie, że na bardziej oficjalnych zdjęciach masz szansę pokazać się nie tylko jako osoba podróżująca, ale również jako osoba, z którą można robić biznes/współpracować. Wyglądasz bardziej profesjonalnie. Nie chcę mówić, że jedne zdjęcia są lepsze od drugich, ale że pokazują Ciebie z dwóch różnych stron. :)

   • Rozumiem. W sumie coś w tym jest- na takich zdjęciach byłoby widać, że podróżowanie połączone z blogowaniem, to nie tylko dobra zabawa, ale też kawał roboty do wykonania… Dzięki za odpowiedź:)

 • Od dłuższego czasu biję się z myślami odnośnie zmiany szaty graficznej mojego bloga i w ogóle, zmiany wizerunku. Z początku byłem pewny, że to co jest, wygląda spoko, na luzie. Teraz mam wątpliwości, a odkąd one się pojawiły, nie potrafię poświęcać się temu, tyle ile bym chciał. Muszę dzisiaj to wszystko przemyśleć, bo być może zacząłem też zbyt spontanicznie. Zobaczymy.

  Co do sesji wizerunkowej, to osobiście bardzo nie lubię być fotografowanym. Unikam tego jak ognia, bo zawsze mam wrażenie, że na zdjęciu jest zupełnie inna osoba. Może rzeczywiście profesjonalna sesja zdjęciowa mogłaby to zmienić? Zobaczymy co przyniesie czas :) Miłego wieczoru!

  • Oj, znam ten ból, o którym piszesz w pierwszej części komentarza. Ja dosłownie rzuciłam blogowanie na dwa dni, kiedy nie potrafiłam zmienić fontu na blogu. :D Tak samo nie potrafiłam się temu poświęcić, ile bym chciała, kiedy tekst wyglądał „tak okropnie!”.

   Co do zdjęć mam to samo, hehe. Najchętniej pozowałabym i fotografowała siebie jednocześnie. :D

 • Michał Woroniecki

  Profesjonalne zdjęcia na pewno przydadzą się do CV i portali rekrutacyjnych. Co by się nie mówiło to zdjęcie jest bardzo ważną częścią każdego podania o pracę.

  • Oj zdecydowanie! Ja sama zatrudniłabym kogoś, od kogo już na zdjęciu bije mega pozytywna energia. :D

 • Uwielbiam spotykać inspirujących ludzi! <3 Powodują, że 1) chce się żyć i 2) chce się pracować! Mimo, że modelką nie jestem, to chcę mieć swoje portfolio, więc nie powiedziane, że się nie spotkamy, a co! :) A ta kawa po sesji mnie przekonała ;)

  • To ja bardzo czekam na nasze spotkanie jak tak! Sesja ze mną to podobno nie tylko zestaw fotek, ale i przemiłe spotkanie, dużo radości i inspiracji. :D Bardzo zachęcam!

 • Może i ja się kiedyś zdecyduję na taką sesję wizerunkową ;)

  • Bardzo zachęcam – jeszcze nikt nie żałował! :)

 • Aniu już się biję w pierś i patrzę na swoje zdjęcie na stronie firmowej… Wiem, nie jest szczytem profesjonalizmu – popracuję nad tym by je zmienić :)

 • Od kilku miesięcy zabieram się za zorganizowanie dla siebie takie sesji. Fotografa w bliskiej okolicy brak, trzeba chyba coś samemu przygotować.

  • Przy okazji pobytu w Warszawie serdecznie zapraszam na foty! <3