Ania Ulanicka

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – dlaczego warto zrobić sesję wizerunkową?

współpraca

Prowadzisz własną firmę. Rozkręcasz markę. Rysujesz. Projektujesz. Uczysz. Prowadzisz bloga. Działasz w sieci. Cokolwiek robisz, czemukolwiek się poświęcasz - jesteś swoją własną wizytówką.  

Żyjemy w czasach kultury obrazkowej, kiedy zdjęcia nabierają znaczenia jak nigdy wcześniej. Tym bardziej wtedy, kiedy tworzymy swoje projekty i pokazujemy, czym się zajmujemy. 

W ostatnim czasie wykonałam naprawdę dużo sesji wizerunkowych (które sukcesywnie będą pojawiały się na blogu, o czym piszę niżej), co skłoniło mnie do tego, aby trochę dokładniej przedstawić tutaj sens wykonywania takich zdjęć. Coraz więcej osób prezentuje w sieci swoje profesjonalnie wykonane zdjęcia, co uważam za fantastyczny krok - dzięki temu możemy świetnie przedstawić nie tylko siebie, ale i ideę, emocje i przekaz, jaki stoi za tym, co robimy.

Dlaczego więc warto wykonać profesjonalną sesję wizerunkową?

profesjonalna sesja wizerunkowa

⭐ 1. POKAZUJESZ, ŻE PROFESJONALNIE PODCHODZISZ DO TEGO, CO ROBISZ

Mimo że na początku tworzenia czegokolwiek naszą głowę zaprząta tysiąc pięćset innych rzeczy, to warto zadbać o to, aby strona internetowa lub profile w mediach społecznościowych miały estetyczną oprawę graficzną. To jasne, że w miarę rozwoju projektu (biznesu) będziemy nieustannie je poprawiać, ale nierzadko mamy tylko chwilę, aby estetyką swojego miejsca przyciągnąć uwagę je odwiedzających. 

Jeśli przedstawisz siebie w miejscu pracy na profesjonalnych zdjęciach wizerunkowych, wysyłasz przekaz, że dopinasz sprawy na ostatni guzik, a rzetelne i profesjonalne podejście nie są Ci obce.

Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś jest profesjonalistą, każdy element jego projektu również taki będzie. To tak jak z ładną stroną internetową - szybciej ufamy blogowi lub sklepowi internetowemu, który prezentuje się pięknie, prawda? :) My jako twórcy też powinniśmy prezentować się jak gwiazdy!

jak wykonać zdjęcia biznesowe

⭐ 2. MOŻESZ LEPIEJ PRZEDSTAWIĆ TO, CZYM SIĘ ZAJMUJESZ

Jeśli tańczysz - pokaż się w tańcu! Jeśli fotografujesz - oczywiście z aparatem. A jeśli projektujesz strony internetowe - z komputerem i fajnym blogiem w tle. 

Nie bój się na zdjęciach pokazywać tego, co robisz, co Ciebie pasjonuje i jaka naprawdę jesteś. Ludzie uwielbiają widzieć, jak inni pracują i przedstawienie siebie w pracy na zdjęciach wizerunkowych jest fantastycznym pomysłem!

⭐ 3. MASZ SZANSĘ POKAZAĆ SIĘ JAKO OTWARTA, POZYTYWNA OSOBA!

A do takich, jak wiadomo, lgną inne otwarte i pozytywne osoby. Delikatny uśmiech, przyjazna postawa, smukła sylwetka - to wszystko składa się na pozytywny odbiór Ciebie na zdjęciach, w czym jak najbardziej pomoże i doradzi Ci fotograf. 

Na sesjach pracuję nad tym, aby wyczuć osoby, które fotografuję i zauważyć, w jakich pozach czują się najbardziej naturalnie i swobodnie. Nic na siłę. Od razu widać, kiedy osoba jest w swoim żywiole, a ja wtedy łapię ten błysk w oku pełen pasji!

 

profesjonalne zdjęcia na bloga

⭐ 4. WYRÓŻNISZ SIĘ!

Wszyscy jesteśmy dzisiaj w internecie, wszyscy wrzucamy zdjęcia. A zatem zrób krok dalej - wyróżnij sięZnajdź fajnego fotografa, który pomoże Ci rozluźnić się na sesji, sprawi, że poczujesz się swobodnie i razem stworzycie coś, co będzie Twoje, a dzięki temu oryginalne! 

Ja przez długi czas posługiwałam się najzwyczajniejszymi selfie albo zdjęciami ze statywu, co było fajne i jak najbardziej w porządku, ale wymagało ode mnie mnóstwo nagimnastykowania się i wielu prób. Dopiero kiedy zaczęłam współpracować ze swoim wspaniałym fotografem (Ewelina, cieszę się, że niedługo wracasz ❤️), spotkałam się z najbardziej pozytywnym odbiorem swoich zdjęć przez Was. 

Bardzo się cieszę, że mam osobę, która zwróci mi uwagę na to, kiedy wyglądam lepiej, ma oko do zdjęć i uchwyci najbardziej korzystne momenty. Mówię Wam - WARTO! :)

zdjęcia wizerunkowe fotograf

⭐ 5. ZDJĘCIA U MNIE = REKLAMA NA BLOGU

Miliooooony razy wspominałam już o tym, jak KOCHAM robić zdjęcia i spotykać się z ludźmi, którzy tak jak ja, są podekscytowani tym, co robią i ciągle im tej pracy mało. Nierzadko sesje wizerunkowe w kawiarni nie kończą się na zdjęciach, ale na rozmowie po sesji przy kawie. Kiedy się nagadamy i wymienimy doświadczeniami, opowiemy o swoich projektach, uznajemy sesję za zakończoną.

To mnie niesamowicie napędza do działania, a co za tym idzie - mam ochotę puszczać tę inspirację dalej w świat. 

Dlatego - jeśli wykonacie sesję wizerunkową u mnie, macie moją gwarancję, że jeśli tylko się na to zgodzicie, jeden artykuł będzie o Was.  Pochwalę się zdjęciami (co i tak bym zrobiła), ale dodatkowo napiszę o tym, co robicie, co Was napędza do działania i opiszę Wasze miejsca w sieci. 

Kilka tego typu wpisów możecie zobaczyć poniżej:

⭐ Ola Kotowska | Kotowska Studio
⭐ Aneta Wira - Ostaszyk | Simple Dancer's Life
⭐ Jola Piasta | Make Life Tasty


Mam nadzieję, że do zobaczenia na zdjęciach!

Category
Fotografia

You may also like

Previous Post

Sea you soon!

Next Post

7 zdjęć sierpnia - śluby, perfekcjonizm i #secretprojects