Share Week 2017. Blogerzy polecają blogerów!

„Mamy pewne marzenia, mamy pewne narzędzia, mamy pewnych odbiorców. A potem zarywamy noce, prywatne budżety i zdrowie by stworzyć z tych trzech zmiennych coś doskonałego.” /Andrzej Tucholski/

To już szósta edycja akcji Andrzeja Tucholskiego SHARE WEEK, w której twórcy polecają twórców. Pierwsza, w której biorę udział. :) Blogi to coś naprawdę fantastycznego. To godziny pracy nad wpisami, wyglądem strony, grzebaniem w kodzie (nie zawsze z powodzeniem – to ja), poznawaniem tajników internetów i mediów społecznościowych, budowaniem społeczności, nad planowaniem, eksperymentowaniem, pisaniem, zdjęciami i kontaktem z odbiorcami. Każde z tych miejsc jest niezwykle bogate w wiedzę i każde naznaczone indywidualnością i historią jego twórcy. Tym bardziej jest wtedy ważne, aby dzielić się fajnymi ludźmi, których czytamy i podziwiamy.

Blogerzy, których polecam niżej to moje absolutne odkrycia ostatniego roku. Nie musiałam się do nich przekonywać – wpadłam tam raz i zostałam na zawsze!


KLOSINSKI.NET


Wiecie już zapewne, że kocham blogi, które cieszą moje oczy, a blog Jacka Kłosińskiego zdecydowanie takim jest. Minimalizm nad minimalizmami i porządek nad porządkami – to panuje na stronie Jacka i nie sposób przejść obok tego obojętnie. Nie zliczę, ile wskazówek z niej wyniosłam i ile przydatnych narzędzi pomagających w efektywnej pracy wypróbowałam (muszę tylko jeszcze kupić sobie Maca, jak na prawdziwego blogera przystało, aby wypróbować naprawdę wszystkie!).
Jacek pisze o sobie:

„Nazywam się Jacek Kłosiński i pomagam w kreatywnej pracy.
Znajdziesz tutaj wiedzę, inspiracje i narzędzia, które pozwolą Ci
rozwijać się, zarabiać i cieszyć tym, co robisz.”

Myślę, że to wystarczająca zachęta dla wszystkich, którzy tworzą, działają, pracują i poszukują jakichkolwiek inspiracji.


BLOG.STABRAWA.PL


Olę i jej bloga poznałam kilka miesięcy temu. Weszłam, zachwyciłam się „O, jak tu ładnie!” i zostałam na zawsze. Z wpisu na wpis, z komentarza na komentarz, z maila na mail dowiadywałam się coraz więcej na temat tego, ile wspólnego mamy z Olą. Od estetyki, przez blogowanie, szkołę muzyczną, aż na wykształceniu kończąc – obie jesteśmy architektami – choć o rozwoju kariery Oli i jej pomysłowości można rozmawiać w nieskończoność, ale miejmy nadzieję, że będzie jeszcze ku temu okazja. :)

„Wszystko zaczyna się od inspiracji. To ten krótki moment, w którym serce podskakuje mi z zachwytu, a myśli koncentrują się na „tym jednym”. Później przychodzi fascynacja: zaczynam szukać, drążyć i nieustannie układać w głowie, aby po dłuższej chwili narodziła się… prawdziwa pasja.” /Ola

Inspiracja i pasja to moje ulubione słowa, także nie mówię nic więcej.


DOPRACOWANI.PL


Czasami jest tak, że wchodzisz na bloga i z niego nie wychodzisz, dopóki nie przeczytasz wszystkiego, co się tam znajduje. Miałam tak, kiedy trafiłam ostatnio na bloga Magdy Ostrowskiej. Albo to blogowa chemia, albo zapach pączków, który unosi się z każdego wpisu, albo nie wiem co mnie trafiło. Magda pisze o sobie:

„To jest bardzo pracowity blog więc sama też nie próżnuję. Jestem blogerką, WP Masterką, grafikiem, certyfikowanym coachem i trenerem biznesu z 10-letnim doświadczeniem zawodowym. (…) Od ponad 3 lat prowadzę własną firmę, agencję kreatywną CtrlAlt Create, jestem też właścicielką marki Monkey Business | mnkb™, w której robimy fajne blogi dla fajnych blogerów i strony www dla freelancerów.”

Dziewczyna rakieta, petarda i człowiek – scyzoryk, a jej blog i pozostała twórczość obfituje w tyle kolorów i kipi tak pozytywną energią, że nie sposób się nią nie zarazić. Ja się zaraziłam i niech tak pozostanie, a kto jest pracowity jak jej blog, niech tam też pójdzie.


Polecam Wam ludzi, którzy są niezwykle przekonujący i prawdziwi w tym, co robią, a swoje miejsca w internecie traktują poważnie – jak część swojego biznesu. Ich zaangażowanie i pasję czuć na kilometr, i słuchajcie, takich ludzi szukam i tacy mnie inspirują! :)


 • Nie znam tych blogów, ale dzięki Tobie poznam :) Wydają się fascynujące, coś czuję, że przepadnę na długie godziny :)

  • Oj, zdecydowanie! Są to blogi, które odwiedzam co najmniej kilka razy w tygodniu, naprawdę polecam! :)

 • „Ktoś mnie pokochał, świat nagle zawirował bo…” lalalalala laaaaa
  Dzięki Ania, Ty wiesz, że ja Ciebie też? <3

  • Hahaha, to chyba te pączki nas tak połączyły! <3 <3 <3

 • Mega! Dziękuję i czuję się zmotywowany. :)

  • Proszę śmiało się tak czuć i inspirować rzesze pasjonatów dalej. :D

 • Nie znałam żadnego- świetny wybór.

 • Aniu pięknie dziękuję za wyróżnienie, jest mi ogromnie miło znaleźć swój blog w tak dobrym towarzystwie <3

  • Och, Olu, nie mogło przecież Ciebie tu zabraknąć! :D <3

 • Wszystkie trzy – moje zupełnie ulubione, ukochane <3

 • Ania, dziękuję Ci za blog Jacka Kłosińskiego! Istna kopalnia motywacji!
  Możesz polecić jeszcze jakieś blogi tego typu?

  • Fantastyczny blog! :D Rozumiem, że tego typu oznacza inspirujące blogi? Z polskiego podwórka polecam jeszcze Andrzeja Tucholskiego – bardzo dużo pisze o psychologii i rozwoju oraz Panią Swojego Czasu, a z zagranicznych The Minimalists (w szczególności podcasty – mówią o minimalizmie, ale bardzo dużo tam treści rozwojowych, jeśli takie lubisz) i Marie Forleo – jej filmy na yt są super hiper inspirujące! A ona sama w sobie – kobieta petarda. :D

 • Świetne polecenia. Przyłączam się do Twoich rekomendacji.

 • Pingback: Klimatyczny wieczór w Warszawie i spotkanie z Olą Stabrawą()