Ania Ulanicka

#springinspiration – kwiecień – książki, podcasty, blogi, rozmowy, dodatki!


Pomyślałam, że od czasu do czasu będę wrzucała post z moimi poleceniami z różnych dziedzin. Z książkami, które koniecznie musicie przeczytać. Ulubionymi odcinkami podcastów i wpisami, które totalnie mnie zachwyciły. Z filmami, jedzeniem, miejscami oraz z innymi lifestylowymi ulubieńcami, o których chcę, byście się koniecznie dowiedzieli!

Zapraszam na pierwsze, kwietniowe #springinspiration!


 


Co polecę Wam w kwietniu?


  1. Enjoy the little things - gdybym miała wybrać jedno zdanie, którym kieruję się dosłownie każdego dnia, byłoby to na pewno to. Poranny spacer po parku przed pracą, zapach kwitnących drzew, który przypomina mi o beztroskim czasie na wsi, kawa wypita bez pośpiechu. Gorąco wierzę, że to właśnie docenianie tych mikro rzeczy daje nam codziennie radość i szczęście!
  2. Książka, którą koniecznie musicie przeczytać: "Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu" Malcolma Gladwella. Pochłonęłam prawie całą w weekend (został mi ostatni rozdział). Zachwycił się nią mój chłopak, zachwyciłam ja i dopisuję ją do mojej listy NAJLEPSZYCH książek biznesowych, jakie można przeczytać kiedykolwiek. Jeśli ciekawi Was prawda na temat 10 000 godzin i odpowiedź na to, co ma uprawa ryżu do matematycznych umiejętności, sięgnijcie po tę pozycję. Ja nie spocznę, dopóki nie przeczytam pozostałych książek Gladwella, na które tak w ogóle czaiłam się już od jakiegoś czasu. Wszystkie pozycje w reedycji Wydawnictwa Znak możecie kupić tutaj.
  3. Nie byłabym sobą, gdybym nie poleciła Wam odcinka podcastu MWF z Miłoszem Brzezińskim "Przedsiębiorca kontra reszta świata"Na pewno wiecie, że jestem wielką fanką zarówno podcastu Mała Wielka Firma, jak i Miłosza. Jeśli macie zbyt wygórowane oczekiwania wobec siebie, a czasami czarne myśli na temat swojego biznesu, przesłuchajcie.
  4. Jeśli juz jesteśmy przy oczekiwaniach, polecam również wpis Jacka Kłosińskiego podsumowujący kwartał o tym, jak zaczął lubić czwórki. Intrygujący tytuł, który kryje za sobą niosący niezwykłą łagodność dla siebie tekst. Ile razy już obwinialiśmy się o to, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo?
  5. Rozmowa Łukasza Jakóbiaka z Kasią Miller o związkach, o sobie, o szczęściu, o poznawaniu. Piękna, inspirująca, zachwycająca!
  6. Dziewczyński tekst Garance Dore na temat akceptacji siebie i swojego ciała "The Weight of It" . O podróży (we własnej głowie i ciele) w poszukiwaniu zadowolenia, o rozstaniu, o odpuszczaniu sobie.
  7. Mimo, że do tej pory byłam biżuteryjną i fryzurową minimalistką, akcesoria KAJO wydają się to zmieniać. Poczułam wiosnę!
Category
Książki, Lifestyle

You may also like

Previous Post

Jak założyć ładnego, profesjonalnego bloga? Praktyczne rady na początek

Next Post

Czym fotografuję i czy ma to jakiekolwiek znaczenie?