Wesołych Świąt!

At Christmas all roads lead home. Marjorie Holmes

W Święta wszystkie drogi prowadzą do domu. W tym roku moje Święta są trochę inne niż zwykle.

***

Wyjątkowe, bo w przeciwieństwie do tych zeszłorocznych, spędzone z mamą. Ten czas nabiera nowego znaczenia, jeśli wziąć pod uwagę lepione przez Nią pierogi i barszcz, który faktycznie smakuje, a nie tylko wygląda. :) Nic nie zastąpi widoku wyciąganego przez nią z piekarnika makowca pachnącego tak, że najchętniej zjadłoby się go od razu! I nic nie zastąpi jej radości ze śpiewanych przez nas na osiem głosów świątecznych piosenek.

***

Melancholijne dlatego, bo spędzone bez dziadka. Ten czas nabiera sentymentalnego znaczenia, bo nie będziemy już po raz nie wiadomo który śmiać się z tych samych opowiadanych przez Niego historii i jeść jedynych w swoim rodzaju, najlepszych na świecie śledzi ze słojów, które tylko On potrafił zrobić. Pokój nie będzie wypełniony zapachem Jego perfum, pod choinką nie znajdziemy już czekolad podpisanych Jego idealnie równym pismem i nie zostaniemy zarzucone pytaniami, czy w tych krótkich sukienkach to nie jest nam przypadkiem zbyt zimno.

***

Kochani, życzę Wam wspaniałych, ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby były wypełnione miłością, serdecznością i rodzinną atmosferą. Niech krzywa choinka, przypalony piernik czy barszcz bez smaku (bez wyrazistego barszczu Święta też się odbędą, potwierdzam!) nie zepsują tej magicznej atmosfery, którą mamy okazję przeżywać. Niech ta magia wypełnia nasze serca nie tylko w Święta, ale również przez cały rok.

Wesołych Świąt! <3

Ania.

 

  • Wszystkiego dobrego – mam nadzieję, że Twoje święta były ciepłe i spokojne, nawet jeśli nieco smutne… Dla mnie to również był wyjątkowy czas, pierwszy raz spędzałam święta poza domem.

    • Dziękuję! Były piękne mimo wszystko, bo spędzone z najbliższymi. Nawet jeśli w nieco mniejszym gronie.
      Mam nadzieję, że Twoje rownież były piękne i wróciłaś po nich naładowana nową energią! :)